Skip to content Skip to footer

Szósty zmysł naszych czworonogów, czyli pieskie życie

Psy towarzyszą ludziom od wieków. Są nawet bohaterami przeróżnych książek czy filmów. Ci nasi mniejsi przyjaciele mają pewną niezwykłą moc. Jaką? Zwrot pieskie życie zdecydowanie nabiera w tym kontekście innego znaczenia!

Jak myślicie, czy psy odczuwają, czy ktoś jest dobrym człowiekiem? Ja jestem pewna, że tak! Psy są niesamowitymi istotami, które posiadają niezwykłą zdolność do zauważania i reagowania na fizyczne sygnały ludzi. Można powiedzieć, że jest to rodzaj szóstego zmysłu. My, ludzie, nie zawsze widzimy te sygnały tak wyraźnie jak psy. Czworonogi mogą wyczuć je na podstawie ogólnej mowy ciała i energii człowieka. Każdy, kto jest zdenerwowany, niespojony lub wrogo nastawiony wydziela pewien rodzaj energii. Podobnie jak osoba mówiąca głośno lub wykonująca dzikie gesty. To sprawia, że pies staje się czujny, poczuje się nieswojo i będzie nerwowy.

Psy wyczuwają dobro u człowieka?

Pewnie, że tak! Ludzie, którzy Cię otaczają, to ludzie, którzy otaczają również Twojego psa. Czy wiesz, kiedy piesek jest zrelaksowany i patrzy się błogo? Leży przytulony na łóżku lub na Twoich kolanach, oczy zamykają się, gdy gładzisz jego futerko i mówisz mu, jaki jest dobry i kochany. Zwierzęta kochają spędzać swój czas z Tobą. Czują się wtedy dobrze i bezpiecznie. Jeśli ten spokój zostanie zakłócony przez negatywną energię innej osoby, która wejdzie do pokoju lub po prostu na Wasz teren, zachowanie psa zmieni się instynktownie. Może stać się ostrożny, nieufny, kulić się, a nawet warczeć i stać się agresywny, jeśli poczuje, że energia innej osoby może wyrządzić Tobie lub jemu bezpośrednią krzywdę.

Nasze pupile wiedzą lepiej!

Przede wszystkim zwróć uwagę na mowę ciała swojego czworonoga! Przechylanie głowy, podskakiwanie czy machanie ogonem to podstawowe znaki, jeśli piesek jest pewny, że przebywa w towarzystwie dobrej osoby. Będzie wtedy bardzo zrelaksowany, chciał się bawić i przytulać – prawdziwe pieskie życie!

A co w sytuacji odwrotnej? Czy kiedykolwiek miałeś chłopaka lub dziewczynę, których Twój pies nie lubił? Stawał się wtedy ostrożny, zjeżony, lub po prostu niespokojny i warczący. Tylko od Ciebie wtedy zależy co dalej zrobisz – posłuchasz swojego najlepszego przyjaciela – psa, czy jednak osoby, którą znasz przez chwilę. Pamiętaj jednak, że pies zawsze prawdę Ci powie, w przeciwieństwie do Twoich uczuć 😉

Psy, które przeszły do historii

 Przyjrzyjmy się bliżej niektórym znanym psom w historii. Z pewnością posiadały zdolność dostrzegania w ludziach dobra. Były najbardziej lojalnymi i wiernymi najlepszymi przyjaciółmi nie tylko dla swoich właścicieli, ale także dla innych ludzi czyniących dobre uczynki. Weźmy na przykład słynnego psa ze srebrnego ekranu, Rin Tin Tin. Był on prawdziwym psem, uratowanym z francuskiego pola bitwy przez amerykańskiego żołnierza podczas II Wojny Światowej, Żołnierz ten  następnie wyszkolił słynnego owczarka niemieckiego i umieścił go w ponad 27 filmach. Rin Tin Tin wiedział, że żołnierz jest dobry, ponieważ uratował go  przed śmiercią na polu bitwy. Był ogromnie wdzięczny, dlatego wynagrodził żołnierza w naturze – swoją wiernością.

Każdy, kto ma telewizor lub dostęp do internetu zna również Lassie, prawda? Pierwszym jednak psem, na którym wzorował się autor Lassie był Pal. Psy i dzieci są zarówno niewinne, jak i dobre z natury, więc oczywiście tą drużynę pokochały miliony fanów.

Wielu z Was słyszało też na pewno niezwykle wzruszającą historię Hachiko, który przez lata witał swojego właściciela na stacji kolejowej codziennie po pracy. Niestety, pewnego wieczoru właściciel nie wysiadł z pociągu – zmarł na krwotok mózgowy. Hachiko wracał jednak na stację, by co noc czekać na swojego właściciela przez 9 lat, aż do swojej śmierci.

Dobre psy zdarzają się dobrym ludziom. Nie można też zapomnieć o naszych psach bojowych, strażackich, terapeutycznych oraz poszukiwawczych i ratowniczych. Wszystkie te psy pomagają dobrym ludziom robić dobre uczynki, aby pomóc innym ludziom. Dopóki psy mają ten niezwykły szósty zmysł, który pozwala im wyczuwać dobro w innych, nigdy nie przestaną pomagać ludziom w dobrych uczynkach!

Psi węch to nie bajka, to nauka!

Za naszymi psami kryje się prawdziwa nauka.  Psy posiadają układ węchowy który nazywa się narządem lemieszowym – ten narząd umożliwia im wyczuwanie tego, czego nie można zobaczyć. Jeśli wcześniej nie wiedziałeś, że psy pomagają również podczas lotu na księżyc – nauka to udowodniła! Zmysł węchu psa jest 100-1000 razy lepszy niż człowieka, w zależności od rasy. Może on wyczuć gniewnego lub tak zwanego złego człowieka dzięki przyspieszonemu tętnu i przepływowi krwi z powodu substancji chemicznych wydzielających się przez powierzchnię naszej skóry. Podobnie piseki mogą również wyczuć prawdziwe szczęście u ludzi. Czworonogi potrafią wyczuć nawet feromony wywołujące nastrój człowieka.

Pieskie życie oznacza szczęśliwe i dobre życie!

Psy chcą zadowolić swoich właścicieli, bo ich kochają. Jeśli wiedzą, że doceniasz ich wysiłki, będą pracować jeszcze ciężej, aby spełnić Twoje oczekiwania, abyś był z nich dumny. Pies, który wyczuje w kimś strach lub złość, instynktownie będzie chronić Ciebie i Twoją rodzinę. Piesek przyklei się tedy do twojego boku, wpatrując się sztyletami w osobę której nie lubi. Jeśli natomiast Twój pies wie, że ​​jest przed nim otwarty, ciepły i przyjazny człowiek, zwierzę będzie zrelaksowana i szczęśliwe, a ciało rozluźnione.

Ilekroć zauważysz, że Twój szczeniak wykonuje psią robotę detektywistyczną w stosunku do dobrych lub złych ludzi w Twoim życiu – podziękuj mu! Wielki uścisk, pocieranie brzucha, wyjątkowe przysmaki, długa wycieczka do psiego parku lub super specjalną poduszka na kanapie – to dla niego doskonała nagroda i docenienie. Bo pieskie życie, to życie pełne miłości, dobra i autentyczności.