Skip to content Skip to footer

Podejrzewasz, że ktoś bliski Cię podsłuchuje? Zadbaj o bezpieczeństwo smartfona!

Coraz częstszym zagrożeniem w relacjach romantycznych jest paniczne, chorobliwe poszukiwanie kontroli. Może to prowadzić między innymi do szpiegowania smartfona. Nawet do takiej sytuacji, kiedy to bliski Cię podsłuchuje. Przyjrzyjmy się lepiej temu zjawisku – a także sposobom ochrony przed takim zachowaniem.

Żona, mąż lub partner podsłuchuje Twój telefon? To możliwe

Jeśli w ostatnim czasie udało Ci się zaobserwować, że bliska Ci osoba ma dostęp do danych, o których nie powinna wiedzieć, bardzo prawdopodobne jest, że włamała się na Twój telefon z pomocą programu szpiegowskiego. Mogą to być informacje takie jak Twoja lokalizacja konkretnego dnia lub prywatne wiadomości. Takie zachowania niestety są dość częstym widokiem w związkach, a potrzeba nadmiernej kontroli jest spowodowana wieloma różnymi czynnikami. Może to być stres, obawa o stałość relacji czy problemy na tle zawodowym – szczególnie w trakcie pandemii. Do tego dochodzą inne sytuacje, które prowadzą do obniżenia samooceny. W konsekwencji sprawiają one, że jedna ze stron związku może poczuć brak stabilności w relacji i posunąć się do nieodpowiednich zachowań.

Jak smartfon może być wykorzystany do szpiegowania?

Telefon to bardzo skuteczne narzędzie do szpiegowania drugiej osoby. Urządzenia mobilne mogą pełnić funkcję mikrofonu, kamery czy dyktafonu, a jednocześnie dawać dostęp do naszych wiadomości tekstowych, kontaktów czy danych z aplikacji. Smartfon „wie” o nas praktycznie wszystko. Zazwyczaj te dane są przechowywane na zasadach ustalonych przez producentów sprzętu i oprogramowania. Niekoniecznie oznacza to jednak, że są w pełni bezpieczne – w rękach niepowołanej osoby mogą stanowić spore zagrożenie dla naszej prywatności. Gdy ktoś jest w stanie przejąć kontrolę nad naszym smartfonem, może otrzymać mnóstwo informacji o tym, z kim piszemy, jakie strony odwiedzamy czy nawet gdzie spędzamy czas.

Dlaczego ktoś bliski miałby mnie podsłuchiwać?

Brak poczucia kontroli w związku ma wiele przyczyn. Najczęściej związane jest to ze złym stanem psychicznym „szpiega”. To skomplikowana sytuacja, która wymaga delikatnego podejścia do całej sprawy. Nie możemy jednak zapominać o najważniejszej kwestii, jaką jest nasze bezpieczeństwo. Gdy chodzi o źródło problemu, czasami możemy poradzić sobie szczerą rozmową lub terapią. Bez względu na szczegóły sytuacji warto natychmiast zacząć działania mające na celu ochronę naszych danych. Warto podkreślić, że prywatne informacje mogą zainteresować również przestępców. Aplikacje szpiegowskie często przekazują dane gdzieś dalej, co może powodować kolejne zagrożenia.

Zainstaluj UseCrypt Messenger, by pozbyć się szpiegów z Twojego telefonu

Jeśli potrzebujesz bezpiecznej linii komunikacyjnej, która pomoże Ci zachować prywatność, skorzystaj z komunikatora UseCrypt Messenger. To polska aplikacja, która sprawdzi, czy Twój telefon nie padł ofiarą instalacji oprogramowania szpiegowskiego, skutecznie chroniąc Twoje dane. Warto podkreślić, że UseCrypt zyskał uznanie globalnych ekspertów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Funkcjonalność aplikacji pozwala ochronić się przed wieloma różnymi atakami i możesz mieć pewność, że nawet bliski Cię nie podsłuchuje.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment

0.0/5