Skip to content Skip to footer

Google chce zadbać o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników. I wprowadza nowe funkcje

Nie ukrywamy, że bardzo nas cieszy ten niewielki ukłon Google w stronę prywatności i bezpieczeństwa swoich użytkowników. Jeśli zatem jesteś użytkownikiem jego usług (a raczej tak jest) i chcesz zadbać o obywa wymienione aspekty, te nowe funkcje musisz aktywować jak najszybciej. Zobacz, o jakich mowa.

sk_koh / Shutterstock

Tryb incognito w Mapach Google

Użytkownicy czekali na to od jakiegoś czasu i… doczekali się. We wrześniu wreszcie przetestowano tryb incognito i już w październiku będzie można włączyć go podczas używania Map Google. Oznacza to, że Google nie będzie śledziło twojej lokalizacji i tym samym nie zapisze jej w historii odwiedzanych przez ciebie miejsc. Możesz się zatem spodziewać braku spersonalizowanych reklam znajdujących się w pobliżu barów czy restauracji.

Shutterstock

Automatyczne usuwanie historii w Youtube

Funkcja automatycznego usuwania historii pojawiła się jakiś czas temu w kilku aplikacjach Google. Tym razem gigant z Mountain View postanowił zadbać o to również w serwisie Youtubem. Jeśli zatem nałogowo przeglądasz wideo w serwisie, ale nie chcesz, by zapisywał on w historii wszystko to, co oglądasz, możesz ustawić preferowany okres przechowywania danych oraz dokładny moment ich usunięcia.

CatherineLProd / Shutterstock

Funkcja, która sprawdzi, czy twoje hasła są bezpieczne

Sprawdzanie Haseł, które znalazło się w Menedżerze Haseł – wtyczce do przeglądarki Chrome, to naszym zdaniem jedna z ciekawszych i bardzo przydatnych funkcji, jakie ostatnio zaoferowało swoim użytkownikom Google. Bazując na liście haseł, które wyciekły do sieci, zeskanuje ono wszystkie te, zapisane w przeglądarce, i poinformuje użytkownika o tym, czy kiedykolwiek były one wykorzystane, przejęte przez włamywaczy lub czy są po prostu za słabe. Jak to sprawdzić? Otwórz passwords.google.com, ponownie potwierdź swoją tożsamość zalogowaniem się i kliknij “Sprawdź hasła”.

DB