Skip to content Skip to footer

Technologia, która zmienia rynek komunikacji

WhatsUp, Signal, Telegram – to tylko niektóre z listy aplikacji uznawanych dotychczas za bezpieczne komunikatory,
Niestety wszystkie ww.podsłuchiwane przez służby wybranych państw.
Ostatnie miesiące pokazały, że musiały one, przekazywać klucze deszyfrujące lokalnym wywiadom. Niedawno amerykańska firma Continental zakazała pracownikom korzystanie z aplikacji WhatsUp na służbowych telefonach. Chodziło jedynie o bezpieczeństwo danych.
Technologia jednak wciąż idzie do przodu i jest na to rozwiązanie.

Przełomem jest najnowsza aplikacja Usecrypt. Dostępna od kilku miesięcy na AppStore. Polska, obok 191 innych krajów, znalazła się na mapie oferty amerykańskiego giganta. Już dziś, UseCrypt uznany został, za najbardziej popularną aplikację wśród polskich użytkowników.

Przełom w bezpieczeństwie prywatnych wiadomości

Zaletą UseCrypt jest system poufności, który tworzy klucz kryptograficzny dostępny tylko dla użytkownika telefonu. Co to dla nas oznacza? Szyfrowanie aplikacji odbywa się już na poziomie naszego telefonu, nie przechodząc przez serwery operatora. Nawet, jeśli ktoś dotrze do zaszyfrowanej wiadomości, to odczytać będzie ją mógł tylko na jednym komputerze lub telefonie – należącym do użytkownika aplikacji. UseCrypt Messenger zapewnia realizację szyfrowanych połączeń głosowych w standardzie HD Voice, a także na bezpieczną wymianę treści, w tym multimediów.

Dane z aplikacji UseCrypt nie zapisują się w smartfonie użytkownika. Nie prowadzi ona żadnych archiwów rozmów, ani wysyłanych wiadomości tekstowych – wszystkie dane zostają bezpieczne w aplikacji użytkownika. Po usunięciu treści w telefonie zostają one całkowicie usunięte.

Całość prowadzonej przez użytkowników komunikacji jest szyfrowana w trybie end-to-end, tzn. że operacje kryptograficzne wykonywane są po stronie klientów. Połączenia są zestawiane poprzez serwer pośredniczący. Serwer nie uczestniczy w żadnych operacjach kryptograficznych, co gwarantuje pełną anonimowość użytkownikom. Dodatkowo jest to jedyna aplikacja pozwalająca sprawdzić, czy telefon nie jest obiektem inwigilacji mówi mgr inż. Kamil Kaczyński, ekspert ds. kryptologii.

Technologia przyszłości – zadbaj o swoją prywatność

UseCrypt Messenger, dzięki najnowszej technologii, sprawdza przed każdym połączeniem, czy telefon użytkownika nie jest podsłuchiwany. Jeśli istnieje zagrożenie, że użytkownik może być szpiegowany, aplikacja informuje o tym i nie realizuje połączenia. Podobnie jak Spotify, Apple iTunes, Netflix, UseCrypt Messenger jest aplikacją płatną. Za 65 zł użytkownik otrzymuje bezpieczeństwo telefonu oraz prywatność swoich wiadomości, rozmów i multimediów.

UseCrypt Messenger może być przydatny przedsiębiorcom, którzy nie chcą, aby komunikacja w ich firmie, została podsłuchana przez niepowołane do tego osoby. Miesięczna opłata i ochrona prywatności to ograniczenie kosztów spotkań, podróży – uzasadniają eksperci. Konto można dostosować do potrzeb klientów indywidualnych i biznesowych, do 25 licencji.