Skip to content Skip to footer

Źle siedzisz przed komputerem? Ta strona to sprawdzi

Jeśli spędzasz długie godziny przed komputerem i narzekasz na ból kręgosłupa, prawdopodobnie czas skorygować swoją postawę. Fix Posture – strona stworzona przez UX designerkę z Rosji może ci w tym pomóc.

Matias Islas / Unsplash

O tym, że ból kręgosłupa potrafi dać w kość, przekonała się zdecydowana większość pracujących przed komputerem osób. Olesya Chernavskaya, bo tak imię rosyjskiej artystce i designerce, postanowiła uratować wszystkich obolałych pracusiów i stworzyła stronę, która daje znać o złej postawie przed komputerem, rozmazując znajdującą się na niej treść:

Aby Fix Posture poinformowała o złej postawie, wystarczy dać jej dostęp do kamery w swoim urządzeniu. Dzięki wykorzystaniu technologii uczenia maszynowego (machine learning) strona sprawdzi, czy oczy użytkownika strony znajdują się na odpowiedniej wysokości, czy nie kładzie on stóp na biurku, nie podpiera się o nie łokciem i ma podparte plecy.

fix-posture.glitch.me

Choć Fix Posture nie działa w tle i aby kontrolować swoją postawę trzeba mieć otwartą kartę z aplikacją, to jej powstanie może dać początek innym tego typu rozwiązaniom, działającym podczas, gdy użytkownik ma otwartych w przeglądarce kilka innych stron. Co podoba nam się najbardziej w Fix Posture? Oprócz tego, że pozwala dbać o dobrą postawę… twórczyni zapewnia, że nie przechowuje danych osób, które z niej korzystają. To lubimy!

DB