Skip to content Skip to footer

Podsłuchiwanie telefonu – jak się przed nim chronić?

Obawiasz się, że Twój telefon jest na podsłuchu? Istnieje kilka sposobów, by poradzić sobie z tym zagrożeniem, a podsłuchiwanie telefonu przez osoby trzecie staje się coraz bardziej powszechne.

Krok pierwszy – ochroń swoje urządzenie

Niestety urządzenia mobilne są bardzo narażone na działanie różnych niepowołanych programów. Wynika to z wielu kwestii. Ważną rolę odgrywa tu fakt, że niektóre sklepy z aplikacjami nie dysponują skutecznym sposobem weryfikacji bezpieczeństwa poszczególnych propozycji. Jednocześnie pobieranie aplikacji z innych źródeł jest bardzo dużym zagrożeniem, a na niektórych platformach tego typu praktyki są wręcz zabronione. W rezultacie, by móc korzystać bezpiecznie ze smartfona, musimy unikać wszelkiego rodzaju podejrzanych programów. Najlepiej wybierać te, które w sklepie z aplikacjami są od dłuższego czasu i mają pozytywne opinie. Powinniśmy również unikać instalowania ze źródeł zewnętrznych, a także nie klikać w przypadkowe linki. Zarówno otrzymywane przez pocztę e-mail, jak i przez komunikatory.

Krok drugi – zabezpiecz się przed wpływem osób niepowołanych

Gdy chcemy zadbać o swoją prywatność w trakcie użytkowania smartfona, musimy zabezpieczyć nie tylko samą komunikację, lecz także nasze urządzenie, uniemożliwiając instalację niechcianych programów zewnętrznych. W wielu przypadkach aplikacje szpiegowskie są jednak instalowane przez osoby, które mają fizyczny dostęp do smartfona. Z tego powodu warto zastosować bardzo skuteczne hasło lub zabezpieczenia biometryczne, a także dokładnie pilnować swój telefon przed dostępem osób trzecich.

Za zainstalowanie oprogramowania szpiegowskiego często odpowiedzialny jest na przykład zazdrosny partner, który obawia się zdrady lub dąży do kontroli nad drugą stroną związku. Z wyciekami danych możemy mieć do czynienia także w przypadku ataków hakerskich. Wtedy wszystkie dane na naszym telefonie są zagrożone – zarówno połączenia, jak i wiadomości, a nawet zdjęcia czy historia odwiedzanych stron. Niestety na smartfonach brakuje skutecznych antywirusów, które zabezpieczą urządzenie zarówno przed fizyczną instalacją niepożądanych aplikacji, jak i atakami zdalnymi. Istnieją za to inne sposoby, które pomogą uchronić się przed zagrożeniami tego typu.

Krok trzeci – zainstaluj bezpieczny komunikator

Jak poradzić sobie z atakami celującymi w naszą prywatność? Jednym z najlepszych sposobów jest zainstalowanie bezpiecznego komunikatora, takiego jak UseCrypt Messenger. To niezawodne narzędzie, które zapewnia kompleksową ochronę przed niepowołanym dostępem do danych. Z tą aplikacją podsłuchiwanie telefonu nie jest już wcale łatwe.

Zabezpieczenia UseCrypt Messenger są bardzo trudne do złamania. Wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych sprawia, że praktycznie niemożliwe staje się, by haker wszedł w posiadanie niepowołanych dla niego informacji. Aplikacja chroni zarówno wiadomości, które wychodzą z telefonu i są przetwarzane przez serwer, jak i dane zapisywane w pamięci urządzenia. Informacje są dodatkowo szyfrowane, co uniemożliwia ich odczyt przez osoby trzecie. Taka funkcjonalność powoduje, że UseCrypt Messenger jest w stanie chronić nas przed naprawdę sporą liczbą zróżnicowanych ataków na naszą prywatność – to zdecydowanie rozwiązanie warte polecenia.