fbpx
By 8 października 2019 No Comments
Box 1Buzz

„Lustereczko, powiedz przecie…”. Inteligentne lustra, czyli cyfrowi doradcy naszych czasów

Tradycyjne lustra z czasem mogą odejść do lamusa. I próżno się będzie temu dziwić, skoro cyfrowe już teraz może doradzić nam nie tylko wybór stroju, kolor włosów, ale i nawet odpowiednią pielęgnację skóry.

Shutterstock

Inteligentne lustra to obecnie połączenie sztucznej inteligencji, rozszerzonej rzeczywistości, internetu rzeczy i technologii rozpoznawania gestów. Dzięki tej mieszance pozwalają użytkownikowi na dobranie odpowiedniego stroju, makijażu czy fryzury, a następnie zobaczenie swojej metamorfozy w jego odbiciu. Ponadto wyświetlają również na swojej tafli informację o pogodzie, newsy ze świata, przychodzące wiadomości czy propozycje ćwiczeń fitness. I nawet informują, czy wykonywane są poprawnie!

Tego typu lustra oczywiście stworzono już jakiś czas temu, ale wciąż są udoskonalane i coraz częściej wykorzystywane w profesjonalnych salonach czy butikach. Dla przykładu, Wella Professionals Smart Mirror daje możliwość „wypróbowania” koloru włosów na żywo i zobaczenia się w perspektywie 360 stopni. Dzięki wbudowanemu systemowi rozpoznawania twarzy jest w stanie wyszukać poprzednie stylizacje klienta, co daje możliwość zarówno styliście, jak i klientowi, porównania, co wyglądało lepiej, a co gorzej. Z kolei w Bourjois stworzyło swoje Magiczne Lustro, które pozwala kobietom przekonać się, jak będą wyglądać po nałożeniu danego koloru szminki czy cienia.

Inteligentne lustra to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Pozwalają one uniknąć wielu nieudanych metamorfoz i z tego względu przypuszczalnie za jakiś czas staną się nieodłączną częścią salonów fryzjerskich, butików czy sklepów z kosmetykami. Ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie dodali czegoś od siebie. Mamy nadzieje, że ich właściciele odpowiednio zadbają o bezpieczeństwo danych klientów, które znajdą się w ich bazach!

DB