Skip to content Skip to footer

Inteligentne lustra, czyli cyfrowi doradcy naszych czasów

Tradycyjne lustra z czasem mogą odejść do lamusa. I próżno się będzie temu dziwić, skoro cyfrowe już teraz może doradzić nam nie tylko wybór stroju, kolor włosów, ale i nawet odpowiednią pielęgnację skóry.

Shutterstock

Inteligentne lustra to połączenie sztucznej inteligencji, rozszerzonej rzeczywistości, internetu rzeczy i technologii rozpoznawania gestów. Dzięki tej mieszance, pozwalają użytkownikowi na dobranie odpowiedniego stroju, makijażu czy fryzury. Kolejnym etapem jest zobaczenie swojej metamorfozy w jego odbiciu. Ponadto wyświetlają również na swojej tafli informację o pogodzie, newsy ze świata, przychodzące wiadomości czy propozycje ćwiczeń fitness. I nawet informują, czy wykonywane są poprawnie!

Tego typu lustra stworzono już jakiś czas temu, ale wciąż są udoskonalane i coraz częściej wykorzystywane w profesjonalnych salonach czy butikach.
Dla przykładu, Wella Professionals Smart Mirror daje możliwość “wypróbowania” koloru włosów na żywo i zobaczenia się w perspektywie 360 stopni. Dzięki wbudowanemu systemowi rozpoznawania twarzy jest w stanie wyszukać poprzednie stylizacje klienta, co daje możliwość zarówno styliście, jak i klientowi, porównania, co wyglądało lepiej.
Z kolei w Bourjois stworzyło swoje Magiczne Lustro, które pozwala kobietom przekonać się, jak będą wyglądać po nałożeniu danego koloru szminki czy cienia.

Inteligentne lustra to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Pozwalają one uniknąć wielu nieudanych metamorfoz.
Z tego względu, niewątpliwie staną się nieodłączną częścią salonów fryzjerskich, butików czy sklepów z kosmetykami.

Ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie dodali czegoś od siebie. Z pewnością ich właściciele odpowiednio zadbają o bezpieczeństwo danych klientów, które znajdą się w ich bazach!

Oby tylko nie skończyło się jak z jednym w opisanych przez nas przypadków 

DB