Skip to content Skip to footer

Nowa technologia ratuje dawne skarby. Stare botaniczne ryciny dostały drugie życie

Dziewiętnastowieczny dwuczęściowy album z pięknymi ilustracjami roślin doczekał się wznowienia w formie cyfrowej. Efekty pracy francuskiego artysty są naprawdę imponujące.

Źródło: c82.com

Nicholas Rougeaux – web designer i artysta – wykonał naprawdę kawał roboty. Tchnął nowe życie w aż 160 pięknie wykonanych rycin, na których znalazło się aż 700 roślin.

Dwa tomy „Illustrations of the Natural Order of Plants” autorstwa Elizabeth Twining, z których pierwszy powstał w roku 1849, a drugi w 1855, zostały przez niego odświeżone, a następnie umieszczone w wirtualnym katalogu. Głównym celem Rougeaux było przywrócenie dawnej świetności barwnym ilustracjom za pomocą nowoczesnych technologii cyfrowych. Dzięki nim udało mu się nie tylko je upiększyć, ale i trochę uwspółcześnić.

To cyfrowe dzieło to wbrew pozorom aż rok mrówczej pracy. Roślinne ilustracje zostały bowiem najpierw zeskanowane, oczyszczone z zabrudzeń, potem odrysowane, a na samym końcu poddane obróbce za pomocą programów komputerowych. Rougeux podkreśla, że starał się przy tym zachować taką samą paletę barw jak w oryginale.

c82.com

Uważamy, że wyszło to naprawdę nieźle! I zachęcamy was do odwiedzenia strony, na której znajdziecie więcej ilustracji oraz informacji na temat samego projektu.

DB