Skip to content Skip to footer

Facebook ociepla wizerunek. Oferuje kawę w zamian za lekcję na temat prywatności

Ostatnie wpadki skłoniły Facebooka do intensywnych działań w celu naprawy mocno nadszarpniętego wizerunku. Korporacja postanowiła, że w zamian za kawę będzie edukować swoich użytkowników jak zadbać o swoją prywatność podczas korzystania z jej usług.

Tamara Bellis / Unsplash

Nietypowy pomysł Facebooka

W przygotowanych przez siebie kawiarniach na spragnionych wiedzy (i nie tylko) użytkowników mają czekać pracownicy Facebooka, którzy będą pokazywać im, w zamian za kubek gorącego napoju, w jaki sposób mogą zmienić ustawienia prywatności w aplikacji. Pierwszy pop-up coffee shop pojawi się w Londynie w dniach 28 i 29 sierpnia. W kolejnych dniach facebook’owe kawiarnie mają pojawić się również w innych brytyjskich miastach.

Co skłoniło firmę do takiego posunięcia? Rzekomo niewiedza użytkowników – według korporacji aż jedna czwarta Brytyjczyków nie ma pojęcia jak zarządzać ustawieniami prywatności w swoich profilach, dlatego postanowiła… postawić na ich edukację. Po ostatnich doniesieniach mamy wrażenie, że chyba trochę za późno.

Ben White / Unsplash

Hit czy kit?

Czy posunięcie Facebooka okaże się dla niego sukcesem? Tego nie wiemy. Sam pomysł wydaje się jednak dość groteskowy – wygląda to trochę tak, jakby rabuś edukował okradanego, jak nie dać się obłupić. Czy od teraz będziemy za darmo, ale jednak bardziej świadomie oddawać swoją prywatność w ręce korporacji? Wybór należy tylko do nas. A z pewnością jest ona warta dużo więcej niż kubek nawet najlepszej kawy.

DB