Skip to content Skip to footer

Usecrypt Messenger – tę aplikację po prostu chcesz mieć na swoim telefonie

Jako jedyna aplikacja na rynku Usecrypt Messenger przywraca prywatność rozmów telefonicznych, czatów i maili poprzez wyeliminowanie pośredników (middlemen) w procesie wymiany informacji. Używając Usecrypt, masz pewność, że w konwersacji/wymianie wiadomości uczestniczycie tylko ty i  Twój rozmówca– nikt poza Wami nie ma i nie uzyska do nich dostępu na ŻADNYM etapie komunikacji. Ale to nie jedyne zalety korzystania z tej aplikacji. Sprawdź!

PROBLEM: Twój operator GSM, dostawca usług internetowych, producent aplikacji lub dyrektor IT w Twojej firmie widzi: z kim, kiedy i w jakiej lokalizacji rozmawiasz lub piszesz na komunikatorze.

ROZWIĄZANIE: Usecrypt Messenger ukrywa zarówno IP urządzenia, z którego korzystasz, jak i urządzenia twojego rozmówcy/odbiorcy wiadomości. Dzięki temu osoby postronne nie mają możliwości ustalenia z kim, kiedy i z jakiego miejsca piszesz lub rozmawiasz. Zamiast tego zobaczą jedynie adres IP naszego serwera pośredniczącego.

PROBLEM: Twoja aktywność jest rejestrowana i przechowywana przez operatora GSM, dostawcę usług internetowych, producenta aplikacji lub dyrektora IT Twojej firmy. Podmioty te mogą udostępnić Twoje dane osobom trzecim, a w uzasadnionych wypadkach – zgodnie z prawem – muszą przekazać je służbom bezpieczeństwa. Nie masz wpływu na to, jakie informacje o Tobie są przechowywane, nie możesz ich skasować.

ROZWIĄZANIE: Usecrypt Messenger na swoich serwerach nie zbiera ani nie przechowuje historii Twoich połączeń, konwersacji, treści wiadomości tekstowych i przesłanych plików. Serwery Usecrypt nie mają technicznie możliwości zapisu i przechowywania takich informacji.

PROBLEM: Twój smartfon może zostać zainfekowany złośliwym oprogramowaniem (malware) lub – w przypadku działań służb bezpieczeństwa – programem szpiegowskim (spyware). Takie oprogramowanie uzyskuje dostęp do telefonu (w tym do aparatu i mikrofonu) bez wiedzy użytkownika. Pozwala podsłuchać smartfon i przechwycić rozmowy, treść wiadomości tekstowych i zdjęcia przesyłane za pomocą komunikatorów.

ROZWIĄZANIE: Usecrypt Messenger sprawdza, czy jest jedyną aplikacją mającą dostęp do mikrofonu oraz głośnika telefonu, na którym jest zainstalowany. W przypadku wykrycia podejrzanego oprogramowania nasz komunikator się nie uruchomi – w ten sposób chroni cię przed ryzykiem przechwycenia Twoich rozmów, czatów i zdjęć przez osoby trzecie. Twój telefon nigdy nie zadziała jako dyktafon nagrywający w tle rozmowy.

PROBLEM: Dane z Twojego telefonu mogą zostać wydobyte (wyekstrahowane) przez niepowołane osoby. Niemal z każdego telefonu i zainstalowanych na nim komunikatorów można odzyskać historię konwersacji, zapisane zdjęcia i inne pliki, dane logowań itd. W przypadku zgubienia, kradzieży smartfonu lub fizycznej utraty urządzenia te dane mogą się dostać do rąk osób niepożądanych.

Dyrektor IT może uzyskać dostęp do historii Twojej aktywności i zapis na telefonie, który po rozwiązaniu współpracy przekazałeś pracodawcy. Jest to możliwe nawet kilka lat później, a dotyczy zarówno rozmów, jak i wiadomości tekstowych czy zdjęć przesyłanych za pośrednictwem komunikatorów.

Twój pracownik może zgubić telefon, na którym zapisane są ważne dla firmy i Twoich klientów informacje.

ROZWIĄZANIE: Usecrypt Messenger jest jedyną aplikacją, która szyfruje swoją bazę danych na Twoim smartfonie, uniemożliwiając wydobycie z niego treści rozmów i historii połączeń. Twoje dane (treść wiadomości, historia połączeń i konwersacji, zdjęcia i inne pliki) w aplikacji UseCrypt Messenger są więc bezpieczne nawet wtedy, gdy ktoś fizycznie przejmie Twój telefon. Jako pracownik masz pewność, że pracodawca nie będzie w stanie uzyskać dostępu do historii Twoich rozmów i multimediów (zapisanych lub usuniętych) na telefonie. Jako pracodawca masz gwarancję, że nawet w przypadku zgubienia urządzenia przez pracownika żadne ważne dokumenty lub tajemnice firmy nie dostaną się w niepowołane ręce.

PROBLEM: Blokada ekranu Twojego smartfonu (screen lock) może zostać złamana przez nieuprawnione osoby.

Po poznaniu hasła blokady Twój partner/Twoja partnerka może bez Twojej wiedzy przejrzeć zawartość Twojego telefonu.

ROZWIĄZANIE: Usecrypt Messenger jest zabezpieczony hasłem (passcode) zupełnie niezależnym od systemu operacyjnego telefonu, dzięki czemu nikt poza Tobą nie otworzy i nie wejdzie do aplikacji. W ten sposób jesteś chroniony nawet w przypadku złamania blokady ekranu.

PROBLEM: Możesz zostać zmuszony do wprowadzenia hasła (passcode) do aplikacji.

Twój partner/Twoja partnerka może poprosić Cię o wpisanie hasła do aplikacji, by przejrzeć jej zawartość.

ROZWIĄZANIE: Usecrypt Messenger jest wyposażony w tzw. panic code. Wpisując go, natychmiast usuwasz wszystkie dane z komunikatora znajdujące się na Twoim telefonie; aplikacja po otwarciu będzie pusta.