Skip to content Skip to footer

Paweł Makowski to polski przedsiębiorca i CEO USECRYPT USA CORP. Jest również partnerem w Lazar Vision Fund LP, funduszu private equity skupiającym się na autonomicznej komunikacji, cyberbezpieczeństwie, wsparciu IT oraz nieruchomościach komercyjnych w Europie i Ameryce Północnej.

Paweł Makowski ukończył Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł magistra ekonomii i kontynuował studia doktoranckie z zarządzania wiedzą. Jest znany jako wizjoner i aktywista o niezwykle kreatywnym umyśle oraz seryjny przedsiębiorca, który odnosił sukcesy w przyciąganiu wyspecjalizowanych inwestorów w różnych branżach, od FMCG i dóbr luksusowych po zaawansowane technologie i IT. Zarządza i doradza również kilku funduszom private equity. W ramach ruchu #bringingprivacyback założył kanał na YouTube oraz TikTok poświęcony wolności.

Makowski założył Usecrypt (https://usecrypt.com) i w 2019 roku sprzedał większościowy pakiet akcji amerykańsko-izraelskiemu funduszowi Lazar Vision Fund, którego liderem jest Yuval Rabin. W 2021 roku do spółki Usecrypt zainwestował Mitch Lowe, jeden z głównych założycieli Netflix. Technologia Usecrypt była wykorzystywana m.in. przez Księstwo Monako.

Przez swoją karierę Paweł Makowski pełnił różne funkcje i był zaangażowany w interesujące projekty. Był Przewodniczącym Rady Nadzorczej w Art & Business Magazine SA, gdzie przeprowadził przejęcie i wprowadził nową strategię dla najstarszego w Polsce miesięcznika o sztuce. Pełnił również funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej w Artnews SA, firmie, która w ciągu pięciu lat stała się największą firmą w dziedzinie mediów i usług artystycznych na świecie. Sprzedał m.in. magazyny takie jak ARTnews, Art in America, MODERN, Antiques, a także posiadał udziały w portalu artnet.com. Firma została sprzedana w 2015 roku za ponad 50 mln złotych Peterowi M. Brantowi, znanemu kolekcjonerowi sztuki i właścicielowi Brant Media Publications.

Paweł Makowski otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wkład w rozwój i promocję polskiej sztuki. Był również współorganizatorem pierwszej w historii wystawy polskiej sztuki współczesnej w londyńskiej Saatchi Gallery w 2013 roku.

Makowski był zaangażowany również w takie przedsięwzięcia jak MyEcoLife, MOGO Sp. z o.o. oraz Polski Błonnik, osiągając sukcesy w dziedzinie produktów ekologicznych, FMCG i suplementów diety.

Więcej informacji na temat Pawła Makowskiego i jego projektów można znaleźć w dostępnych publikacjach:

Wywiad na Plejada.pl: https://plejada.pl/wywiady/pawel-makowski-o-aplikacji-usecrypt-pracy-z-doda-i-dzieciach-wywiad/rvr7gd8
Artykuł na Plejada.pl: https://plejada.pl/newsy/pawel-makowski-podbija-tiktoka-to-wideo-jest-hitem-sieci/kl4kmbz Wideo na Plejada.pl: https://plejada.pl/wideo/pawel-makowski-usecrypt-bedzie-nowym-rodzajem-social-mediow/ny6b7p1
The Guardian: https://www.theguardian.com/world/2013/jun/02/poland-enjoys-artistic-renaissance-communism FT: https://www.ft.com/content/c765944a-cc43-11e2-bb22-00144feab7de
Artykuł na News.mc: https://news.mc/2021/08/09/co-founding-netflix-exec-invests-into-usecrypt/

Show CommentsClose Comments

Leave a comment