Skip to content Skip to footer

Hand Gesture Technology. Potwierdzenie tożsamości machnięciem dłoni

Firmy prześcigają się ostatnio w ulepszaniu metod zabezpieczeń urządzeń oraz tworzeniu własnych, ulepszonych rozwiązań lepszych niż hasła, które bywają łamane, albo zapominane. Prym wiodą te oparte o biometrię. I choć wiele mówi się o zagrożeniach z nimi związanych, to firmy technologiczne dwoją się i troją, aby stworzyć coś, czego nie będą w stanie dosięgnąć lepkie ręce hakerów.

Youtube

Hand Gesture Technology, czyli najnowsze rozwiązanie Hitachi

Użytkownicy komputerów już niedługo będą mieli możliwość skorzystania z komputera, który odblokują, machając ręką przed wbudowaną weń kamerą, skanującą naczynia krwionośne dłoni. Nowo opracowana przez Hitachi Europe innowacja ma ukazać się już za rok.

https://www.youtube.com/watch?v=lgxOzthT5XE

Przeczytaj również: Zabezpieczenia biometryczne nie tak bezpieczne, jak się wydawały? Niestety tak jest

Firma twierdzi, że zabezpieczenie tego typu są zdecydowanie dużo lepsze niż odciski palców czy biometria twarzy. Podkreśla, że układ naczyń krwionośnych jest unikalny i przez to, że znajduje się wewnątrz ciała, jest bardzo trudny do skopiowania. Dodaje również, że system, zanim odblokuje urządzenie, wykrywa, czy dłoń połączona jest z ludzkim ciałem, czyli eliminuje możliwość wykonania wydruku 3D dłoni, aby wykorzystać go do włamania do komputera.

Co sądzicie o tej technologii?

DB